ADA, MATIC, BTC ve Bu 5 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin, 28.000 dolar civarında işlem görmeye devam ediyor ve bu, eski bankacılık sistemi benzeri görülmemiş bir oynaklıkla mücadele ederken bile yatırımcılardan gelen güçlü bir talebin sinyalini veriyor. Bitcoin 30.000 dolara ulaşabilir ve ADA gibi altcoin’leri daha yükseğe çekebilir mi, yoksa yakın vadede bir düzeltme olası mı? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Sorunlu Credit Suisse bankasının UBS tarafından devralınması, 20 Mart’ta Avrupa hisse senedi piyasalarını yükseltti, ancak herkes anlaşmadan memnun değil. İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’na göre, ek birinci sınıf (AT1) tahvillerin değeri sıfıra yazılacak ve bu da AT1 tahvil yatırımcıları için 17 milyar dolarlık yatırımı silecek. Traderlar odaklarını eski bankacılık sistemi için mevcut olan alternatife kaydırmış gibi göründüğü için, küresel bankacılık sektöründeki kargaşa arasında Bitcoin parladı. Bitcoin’in lehine çalışan bir başka şey de ABD hisse senedi piyasalarından ayrışmış olması ve ilişkisiz bir varlık sınıfı gibi davranması.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin’in son birkaç gündeki sağlam rallisi, trader duyarlılığını artırdı. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 66/100 puanla açgözlülük bölgesine yükseldi. Piyasalar için bir sonraki tetikleyici, Merkez Bankası’nın 22 Mart’ta alacağı faiz artırım kararı olacak. Şimdi tekniklere bakalım…

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC): Boğalar kar alma havasında değil

BTC, 17 Mart’tan bu yana olumlu bir işaret olan 25.250 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde tutunuyor. 18 Mart’taki bir günlük düzeltmenin ardından, fiyat 19 Mart’ta kuzeye doğru ilerlemeye devam etti ve bu, boğaların kar alma havasında olmadığını gösteriyor.

Yükselen 20 günlük EMA (24.463 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın göreceli güç endeksi veya RSI, boğaların kontrolde kaldığını gösteriyor. Bir sonraki büyük direnç, 30.000 dolar ile 32.500 dolar arasındaki bölgede. Fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, dikkat edilmesi gereken temel seviye 25.250 dolar. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde geri dönerse, boğaların 25.250 doları desteğe çevirdiğini gösterecek. Bundan sonra seviye, gelecekteki düşüşler sırasında bir taban görevi görecektir.

Ethereum (ETH): Ayılar, toparlanmayı durdurmaya çalışıyor

Alıcılar, ETH’yi 18 ve 19 Mart tarihlerinde 1.800 dolar direncinin üzerine çıkardı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor.

Boğaların lehine küçük bir artı, fiyatın 1.743 dolar-1.680 dolar destek bölgesinin altına düşmesine izin vermemiş olmaları. Yükselen 20 günlük EMA (1.654 dolar) ve 61’in üzerindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1.850 doların üzerine çıkarır ve sürdürürse, ETH 2.000 dolara ve ardından 2.200 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir. Fiyat geri döner ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bu olumlu görüş yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu, saldırgan boğaları tuzağa düşürerek uzun tasfiyelere neden olabilir. ETH daha sonra 1.461 dolara düşebilir.

Binance Coin (BNB): Boğalar ve ayılar arasında kararsızlık var

BNB, 19 ve 20 Mart tarihlerinde, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi şamdan modeli oluşturdu.

Ayılar, 340 doların üzerinde güçlü bir savunma kuruyor, ancak boğalar fazla zemin bırakmadı. Yükselen 20 günlük EMA (311 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, boğalara hafif bir avantaj sağlıyor. Alıcılar fiyatı 350 doların üzerine çıkarırsa, BNB 400 dolara yükselebilir. Aksine, fiyat 325 doların altına düşerse BNB 318 dolara düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterirken, 318 doların altında bir kırılma BNB’yi 200 günlük SMA’ya (288 dolar) düşürebilir.

Ripple (XRP): Boğalar güçlü engeli aşamadı

XRP, 19 Mart’ta 200 günlük SMA’ya (0,40 dolar) ulaştı, ancak mum çubuğundaki uzun fitilden de görüldüğü gibi, boğalar bu engeli aşamadı.

XRP, 200 günlük SMA ile yatay destek arasında 0,36 dolarda sallanmaya devam ediyor. Yassı 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, ne boğalara ne de ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Bu, menzile bağlı ticaretin bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. Artan yönde, 200 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların ayılara üstün geldiğini gösterecek. XRP önce 0,43 dolara ve daha sonra 0,51 dolara tırmanabilir. Fiyat düşerse ve 0,36 doların altına gerilerse bu olumlu görüş reddedilecek. XRP daha sonra kanalın destek hattına düşebilir.

ADA, MATIC, DOGE ve SOL analizi

Cardano (ADA): Boğalar, düşüşler satın alıyor

Ayılar, ADA fiyatında 200 günlük SMA’yı (0,36 dolar) savunurken, boğalar 20 günlük EMA’ya (0,34 dolar) düşüşleri satın alıyor.

ADA, bu dar aralıkta uzun süre kalmayabilir. Alıcılar fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, ADA gelişen baş-omuz modelinin boyun çizgisine doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Ayıların boyun çizgisini güçlü bir şekilde savunması bekleniyor. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecek. Aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ADA 0,31 dolarlık acil desteğe ve 0,30 doların yanına düşebilir.

Polygon (MATIC): Arz ve talep arasında bir denge var

MATIC son birkaç gündür 20 günlük EMA’ya (1,16 dolar) yakın işlem görüyor. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

1,30 dolarlık direnç, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Alıcılar bu engeli aşarsa, MATIC 1,57 dolara yükselebilir. Bu seviye boğalar ve ayılar arasında çetin bir mücadeleye sahne olabilir. Boğalar zirveye çıkarsa, MATIC yukarı hareketini 1,75 dolara çıkarabilir. Olumsuz yönde izlenmesi gereken en önemli seviye, 200 günlük SMA (0,96 dolar). Fiyat kırılır ve bu seviyenin altında kalırsa, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösterecek. MATIC daha sonra 0,69 dolara düşebilir.

Dogecoin (DOGE): Ayılar, avantajlarından vazgeçmiyor

DOGE, 17 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine yükseldi, ancak boğalar fiyatı 200 günlük SMA’nın (0,08 dolar) üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların avantajlarından vazgeçmeye isteksiz olduklarını gösteriyor.

20 günlük düz EMA ve orta noktaya yakın RSI, yakın vadede menzile bağlı eylemi gösteriyor. Aralığın sınırları, yukarı yönde 200 günlük SMA ve olumsuz yönde 0,07 dolar olabilir. Boğalar fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecek. DOGE daha sonra 0,09 dolara ve ardından 0,10 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, 0,07 doların altında bir kırılma, 0,06 doların yeniden test edilmesi için yolu temizleyebilir.

Solana (SOL): Daha düşük seviyelerde sağlam talep var

SOL 18 Mart’ta 200 günlük SMA’dan (22,7dolar) düştü, ancak 19 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (20,98 dolar) geri döndü. Bu, daha düşük seviyelerde sağlam talep olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerine çıkardı ve SOL düşüş trendi çizgisine ulaştı. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarır ve sürdürürse, bu potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir. 27,12 dolarda küçük bir direnç var, ancak aşılması muhtemel. SOL daha sonra 39 dolara yükselmeye çalışabilir. Aşağı yöndeki ilk destek 20 günlük EMA ve ardından 18,70 dolar. Bu seviyelerin her ikisi de tutunamazsa, SOL hayati desteği 15,28 dolardan yeniden test edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir