Exxen çöktü sosyal medya yıkıldı

Şampiyonlar Ligi’nde milyonların heyecanla beklediği Manchester United – Galatasaray maçının yayıncısı Exxen, karşılaşmanın başlamasına az bir süre kala çöktü.

Galatasaraylılar ve futbolseverler, Exxen’e giriş yapmaya çalıştıkları anda “Üzgünüz, istediğiniz sayfa yüklenemedi! Lütfen biraz sonra tekrar deneyin” uyarısı ile karşı karşıya kaldı.

Maçı izleyemeyen taraftarlar, sosyal medyada Exxen platformuna ciddi şekilde tepki gösterdiler. Galatasaraylılar ise takımlarını izleyemedikleri için sert şekilde tepkilerini dile getirdiler.

Exxen’de yaşanan çökme sebebiyle Manchester United-Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi maçı TV8,5 ekranlarında naklen yayınlanıyor.

‘KORSAN YAYIN’ SÖZLERİNE TEPKİ GELDİ

Eski hakem Ahmet Çakar, Acun Ilıcalı’nın kısa bir süre önceki “Korsan yayın izlemek hırsızlıktır” açıklamasına gönderme yaparak “Tüm Türkiye maçı izleyemiyor, sonra ‘Kaçak yayın hırsızlıktır diyorsunuz!’ Maçı izleyememek nedir acaba!!!!” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Fatih Altaylı ise “Acun kardeşim, korsan yayından beter olan şey, resmi yayıncının yayını yapacak altyapıya sahip olmamasıdır. Şu an korsan yayıncılar yayın yapıyor ama EXXEN yapamıyor.” şeklinde tepki gösterdi.

KORSAN YAYINLAR İÇİN SERT KONUŞMUŞTU

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı verdiği bir röportajda korsan yayın izleyenlere sert konuşmuş, “Futbolla ilgili olan bölümde korsan yayın var. Küçükken ben maçlarda eğer kendi evimde yoksa gidip amcamda seyrediyordum. Korsan yayın yoktu. Tanıdığımızın evinde seyrederdik. Bazen Twitter’da hırsızlığı insanlar meşrulaştırma derdindeler. Kardeşim gayet basit, korsan yayın hırsızlık. Ayrıca günahtır, haramdır, suçtur. Acun çok pahalı diyorlar. Biz küçükken de pahalıydı bunlar. Ben amcama ya da kahveye gidiyorduk maç izlemeye. Sen evinde seyredeceksin diye kulübünden de çalıyorsun. Boş ver bizi, ben para kaybedip üzülmem. Kulüplerinizden çalıyorsunuz. Bu iş bana göre net olarak cezalandırılması lazım. Marketten bir şey çalmadan farkı yok. Cezaların caydırıcı olması lazım. Hapis cezası değil ama para cezası olması lazım. Emniyet cezasından gittiğinde para cezası oluyor, bunun da olmalı. Bu bir hırsızlıktır. Korsan yayın gitsin arada sağdan soldan bir şey çalsın, aynı suç.” ifadelerini kullanmıştı.

Acun Ilıcalı’dan korsan yayın isyanı: HırsızlıktırSpor
Acun Ilıcalı: “IP TV işinin önüne geçilmeli”Magazin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x