Gazzeli profesör Rıfat el-Arir’in şehit olmadan önce yazdığı son şiir gözyaşlarına boğdu!

İsrail, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’e yeniden başlattığı katliam saldırıları sürüyor. İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında en az 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere 17 bin 487 Filistinli şehit olurken, şehitlerin arasında yer alan Gazze İslam Üniversitesi Profesörü Yazar ve Şair Rıfat el-Arir’in şehit olmadan önce umuda bıraktığı şiir ve yaşadıkları ortaya çıktı.

HİKAYELERİNİ ANLATTIĞI FİLİSTİNİLİLER GİBİ ŞEHİT OLDU

Filistinli şehit akademisyen Rıfat el-Arir, İsrail’in düzenlediği hava saldırısında evinde bulunduğu kardeşinin İsrail tarafından bombalanması sonucunda iki kardeşi ve 4 çocuğuyla birlikte şehit oldu.

İSRAİL TARAFINDAN ÖLÜM TELEFONU ALDI

Prof. Dr. Rıfat el-Arir’in, şehit olmadan iki gün önce İsrail istihbaratından sığındığı okulun yerinin belirlendiği yönünde bir telefon aldığı ardından kendisine öldürüleceği söylendiği ortaya çıktı.

Rıfat el-Arir, okula sığınan diğer Filistinlileri tehlikeye atmak istemediği için okuldan ayrıldığı ve akşam saatlerinde katliamcı İsrail’in kız kardeşinin dairesini bombalaması sonucu iki kardeşi ve dört çocuğuyla şehit edildiği öğrenildi.

‘GAZZE’DEN ÇIKIŞ YOK, TOPLUCA ÖLÜMÜ MÜ BEKLEYELİM?’

Profesör Rıfat el-Arir, Ekim ayındaki son röportajında Gazze’de yaşanan dramı dile getirmişti. Rıfat el-Arir, gözyaşlarına hakim olmadığı anlarda şu sözleri kullanmıştı:

ŞEHİT OLMADAN ÖNCEKİ SON PAYLAŞIMI UMUDA YAZDIĞI ‘EĞER ÖLMEM GEREKİYORSA’ ŞİİRİ

Profesör ve Şair Rıfat el-Arir’in şehit olmadan önce yaptığı son paylaşımın ise umuda atfettiği “Eğer ölmem gerekiyorsa” adlı şiirin olduğu ortaya çıktı. Rıfat el-Arir’in dizeleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Umudu uçurtma metaforuyla anlattığı şiiri birçok dile çevrildi.

İşte Rıfat el-Arir‘in, okuyanları gözyaşlarına boğan ölmeden önce paylaştığı son şiiri:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir