Nur camiasından peş peşe ‘seçim’ açıklaması… ‘Bediüzzaman’ın kerameti yine tezahür edecek’

  • HABER7

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi geniş tabanlı camialar da tarafını belirlemeye başladı. Bediüzzaman Said Nursi gönüllüsü sivil toplum kuruluşları, peş peşe yaptıkları açıklamalarla 14 Mayıs tarihindeki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi destekleyeceklerini ilan etti.

Nesil Grubu” olarak bilinen İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın yanı sıra “Sözler Cemaati” ve “Risale-i  Nur Meşveret Cemaati” Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik destek bildirisi yayınladı.

‘MEŞVERET’TEN AYASOFYA VURGUSU

Risale-i  Nur Meşveret Cemaati’nden yapılan açıklamada, Ayasofya’nın açılması, başörtüsü serbestiyetinin sağlanması, Kur’an ve Siyer’in eğitim-öğretim müfredatına eklenmesi, Risale-i Nur eserlerinin devlet eliyle basılması gibi icraatlara vurgu yapıldı.

Risale-i  Nur Meşveret Cemaati’nin seçim açıklamasında şu ifadeler yer aldı:‘SÖZLER’DEN NET TAVIR

Sözler Cemaati Meşveret Heyeti de 14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimlerle ilgili görüş beyan etti. Sözler Cemaati açıklamasında 3 madde sıralanarak seçimlerde neden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin desteklenilmesi gerektiği tafsilatlı olarak anlatıldı.

İşte Sözler Cemaati Meşveret Heyeti’nin o açıklaması:‘NESİL GRUBU’NDAN TAM DESTEK

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlerde, şimdiye kadar olduğu gibi, Cumhur İttifakı’nın adayı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi destekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’ndan yapılan açıklamada AK Parti hükümetlerinin yaptığı icraatlara değinilerek; Ayasofya’nın ibadete açılması, vesayet sisteminin tamamen ortadan kaldırılması, başörtüsünün bütün kurumlarda serbest bırakılması, Türkiye’nin maddi bakımdan imarı, savunma sanayiinin inkişafı, ekonomik kalkınma hamleleri, dış politikada baskılardan kurtulup bağımsız hareket kabiliyetini kazanması, dünya siyasetinde söz sahibi olması, Asya, Afrika, orta doğu ülkelerinde, Libya, Azarbeycan gibi yerlerde alınan insiyatif ve yapılan hamleler, İslam eserlerine bütün dünyada sahip çıkma gayretleri hatırlatıldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir