Vakıfbank ve Halk Bankası’nda yeni yönetim kurulları belli oldu

Vakıfbank ve Halk Bankası yeni yönetim kurullarını açıkladı. Vakıfbank’ta Mustafa Saydam Yönetim Kurulu Başkanı, Cemil Ragıp Ertem Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Abdi Serdar Üstünsalih Genel Müdür seçildi. Halk Bankası’nda ise Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mevlüt Uysal ve Genel Müdür Osman Arslan görevlerini sürdürecek.

Vakıfbank’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, dün yapılan yönetim kurulu toplantısında, Abdülkadir Aksu ve Sadık Yakut’un Denetim Komitesi’ne seçildiği aktarıldı.

Kredi Komitesi’ne Abdi Serdar Üstünsalih doğal üye olarak, Mustafa Saydam ve Şahin Uğur asil üye olarak, Adnan Ertem ve Cemil Ragıp Ertem yedek üye olarak seçildi.

Kurumsal Yönetim Komitesi’ne Abdülkadir Aksu ve Sadık Yakut, Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı Ali Tahan ve Genel Muhasebe Mali İşler Başkanı Korhan Turgut’un getirildiği belirtildi.

Ücretlendirme Komitesi’ne de Adnan Ertem ve Haydar Kemal Kurt’un üye olarak seçilmesine karar verildi.

Mustafa Saydam’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Cemil Ragıp Ertem’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Abdi Serdar Üstünsalih’in Genel Müdür seçildiği de açıklandı.

HALK BANKASI’NDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE BAŞKAN VEKİLİ GÖREVE DEVAM EDECEK

Halk Bankası da yönetim kurulu toplantısının ardından KAP’a açıklama gönderdi. Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mevlüt Uysal ve Genel Müdür Osman Arslan görevlerine devam edecek.

Osman Arslan, Mevlüt Uysal ve Şeref Aksaç, Kredi Komitesi Asil Üyesi; Sezai Uçarmak ve Maksut Serim, Kredi Komitesi Yedek Üyesi olarak görevlendirildi.

Recep Süleyman Özdil’in Denetim Komitesi Başkanı ve Mevlüt Uysal’ın Denetim Komitesi Üyesi olmasına karar veren kurul, Özdil’i Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı ve Şeref Aksaç’ı Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi seçti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“- Sayın Mihrimah Belma SATIR’ın Ücretlendirme Komitesi Başkanı ve Sayın Meltem TAYLAN AYDIN’ın Ücretlendirme Komitesi Üyesi olarak görevlendirilmelerine,

– Sayın Mihrimah Belma SATIR’ın Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı ve Sayın Ebubekir ŞAHİN’in Sürdürülebilirlik Komitesi Üyesi olarak görevlendirilmelerine,

– Sayın Recep Süleyman ÖZDİL ile Sayın Mevlüt UYSAL’ın SPK’nın Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 6/3-a maddesi uyarınca Denetim Komitesi Üyeliklerinden dolayı Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri olarak kabul edilmesine, Sayın Mihrimah Belma SATIR’ın SPK’nın Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 6/3-b maddesi uyarınca Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlenmesine dair Kurumsal Yönetim Komitesi kararının kabul edilmesine ve onay alınmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verilmiştir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x