Ankara’da para karşılığı cinsel ilişkiye girmek istedi: Kendini kömürlüğe kilitledi

AA

Ankara’da bir restoranda aşçı olarak çalışan E.Y.M, internetten tanıştığı Buse D’yi Keçiören’deki evine davet etti.

E.Y.M, kendisini “Yaren” olarak tanıtan Buse D’yi kapıda karşıladığı sırada internetteki fotoğrafta gördüğü kişi olmadığını belirterek, “Sen kimsin? Tanımıyorum.” dedi.

Bunun üzerine Buse D. de “Paramı versene. İlla adamlarımı mı çağırayım?” diyerek E.Y.M. ile tartıştı.

Fotoğrafta gördüğü kişi gelmedi: Kömürlüğe saklandı

Tartışma sırasında Buse D, cebinden biber gazını çıkartıp, E.Y.M’ye sıktı. Daha sonra cep telefonundan kendisini apartmanın dışında bekleyen arkadaşlarını arayıp, “İmdat” diye bağırdı.

Bunun üzerine eve gelen B.T, A.Y. ve İ.K., müşteki E.Y.M’yi bıçakla kovaladı. E.Y.M. kaçıp, binanın kömürlüğüne saklandı. Bu sırada şüpheliler E.Y.M’nin cüzdanını, telefonunu, saatini, banka kartlarını ve evde beslediği sultan cinsi 2 papağanı alarak binadan ayrıldı.

600 liraya sattılar

Daha sonra şüpheliler, evden aldıkları eşya ve papağanlarla Mamak’taki bir lokantaya gitti ve papağanları işletme sahibine 600 liraya sattı. E.Y.M’nin şikayeti üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Buse D, B.T, A.Y. ve İ.K. gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadelerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheliler hakkında “nitelikli yağma” suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Papağanları geri aldı

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında beyanı alınan E.Y.M, olay günü Buse D. ile telefonda ücret karşılığı cinsel birliktelik için anlaştığını, eve geldiğinde fotoğraftaki kişinin kendisi olmadığını, bu yüzden kapıdan geri göndermek istediğini anlattı.

E.Y.M, aralarındaki tartışmadan sonra evine 3 kişinin zorla girdiğini ve evde bulunan kıymetli eşyaları ve sultan papağanlarını aldıklarını söyledi. Olaydan 3-4 gün sonra papağanlarını geri aldığını, sanıkların tüm zararını karşıladığını ifade eden E.Y.M, şikayetinden vazgeçtiğini söyledi.

Sanık Buse D. ise olay günü alkol ve uyarıcı madde etkisinde bulunduğunu, yaşananlardan pişman olduğunu, müştekinin tüm zararını karşılayacağını ifade etti.

Hapse girdiler

Diğer sanıklar B.T, A.Y. ve İ.K. de arkadaşlarının zor durumda kaldığını düşünerek ona yardım amacıyla eve girdiklerini, “yağma” suçuyla ilgilerinin bulunmadığını öne sürdü.

Mahkeme, sanıklar Buse D. ve B.T’yi, mağdurun zararının tamamını gidermiş olmaları nedeniyle “takdiri indirim” uygulayarak “nitelikli yağma” suçundan beşer yıl hapis cezasına çarptırdı.

Sanıklar A.Y. ve İ.K. de suçun işlenmesinden sonraki tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurularak, “takdiri indirim”le 3 yıl dörder ay hapisle cezalandırıldı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x