Apple, iPhone 16 Pro’da önemli bir değişime gidebilir

iPhone 15 serisi hala nispeten yeni olmasına rağmen, iPhone 16 ile ilgili dedikodular şimdiden dolaşıma girmiş durumda. En ilgi çekici söylentilerden biri, iPhone 16 Pro modellerinde Dynamic Island yerine bir delikli tasarımın kullanılma ihtimali.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile tanıtılan Dynamic Island, ön kamera ve Face ID sensörlerini barındıran benzersiz bir tasarım öğesi. Karışık yorumlar alsa da, tartışma konusu olduğu kesin.

Sızıntı uzmanı Majin Bu’ya göre Apple, iPhone 16 Pro’nun bir prototipini Dynamic Island yerine delikli bir tasarım ile test ediyor. Bu, hap şeklindeki çentik tasarımının kaldırılmasını gerektirecek ve son iPhone’ların karakteristik bir özelliğini ortadan kaldıracak önemli bir değişiklik olacak.

Apple, iPhone 16 Pro’da önemli bir değişime gidebilir

Ancak, Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young gibi diğer uzmanlar, Dynamic Island’ın en az bir yıl daha devam edeceğine inanıyor. Young, tüm dört iPhone 16 modelinin Dynamic Island’a sahip olacağını ve Pro modeller için daha büyük ekranların en büyük değişiklik olacağını öngörüyor.

2025’te Young, non-Pro modellerin Pro modellerle aynı ekran boyutlarına sahip olacağını bekliyor. Bu, iPhone 17 ve iPhone 17 Pro’nun her ikisinin de 6.3 inç, iPhone 17 Plus ve iPhone 17 Pro Max’in ise her birinin 6.9 inç ekranla gelmesi anlamına geliyor.

Young ayrıca, Dynamic Island’ın 2025’te de non-Pro modellerde bulunacağını ve ilk kez ProMotion 120Hz ekranın daha ucuz telefonlarda kullanılacağını tahmin ediyor.

iPhone 17 Pro serisi içinse, Young, Apple’ın ekran altı Face ID modülüne ve ekranda delikli bir tasarıma geçmiş olacağına inanıyor. Bu, ekran üzerinde herhangi bir görünür çentiğin gerekmemesi anlamında tasarımda büyük bir ileri adım olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x