Belçika’da öldürülen İngiliz kadının kimliği 31 yıl sonra tespit edildi

Belçika’da öldürülen İngiliz kadının kimliği 31 yıl sonra tespit edildi.

INTERPOL’ün yakınları bulunamayan kadın cesetlerinin kimliğinin tespit edilmesi amacıyla başlattığı operasyon sonucu bir kişinin ailesine yıllar sonra ulaşıldı. Belçika’da öldürülen İngiltere vatandaşı Rita Roberts’ın kimliği ailesi tarafından 31 yıl sonra tespit edildi. İngiliz haber sitesinde cinayetlere ilişkin yapılan bir haberde Roberts’ın dövmesinin fotoğrafını gören ailesi, dövmenin sahibinin Rita Roberts olduğunu fark etti. Interpol polis teşkilatı başkanı Stephen Kavanagh, Roberts’ın ailesinin dövmeyi gördükten sonra Belçika’daki yetkililerle görüştüğünü ve kadının kimliğini resmen tespit ettiklerini söyledi.

İnterpol açıklamasına göre Şubat 1992’de İngiltere’den Belçika’nın Anvers şehrine giden Rita Roberts, son olarak Mayıs 1992’de bir kartpostal göndererek ailesiyle iletişime geçmiş, cansız bedeni bir nehirde bulunmuştu. Belçikalı yetkililer, kimlik tespitinin tamamlanmasının ardından cinayetin detaylarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL), Hollanda, Belçika ve Almanya’da öldürülen 15-30 yaşları arasında 22 kadının kimliklerinin belirlenmesi amacıyla “Kimliğimi tespit et” adlı bir operasyon başlatmıştı. Polis tarafından yapılan açıklamada, Mayıs ayında başlatılan operasyon kapsamında vakalarla ilgili şu ana kadar bin 250 ihbar alındığı belirtildi. – LONDRA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x